Treści strony internetowej klinikazielinska.pl przeznaczone są wyłącznie dla Pacjentów kliniki oraz osób predendujących do bycia Pacjentem.

TEL. 609 609 607       KLINIKA ZIELIŃSKA – KLINIKA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – PILECKIEGO 12, OSTROŁĘKA

Skuteczne usuwanie plam barwnikowych

Opis

Jest to najskuteczniejszy zabieg z kosmetyki białej służący wybielaniu w terapii depigmentacyjnych dostępnych na rynku. Zabieg pozwala usunąć plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego, pozbyć się przebarwień o różnej etiologii. Cosmelan dostosowany jest do potrzeb Pacjentów oraz wszystkich fototypów skóry.

W procedurze biorą udział dwa mechanizm działania. Pierwszy opiera się na zastosowaniu substancji hamujących tyrozynazę, która jest kluczowym enzymem w procesie formacji melaniny. Drugi zaś zapewnia stymulację odnowy komórkowej, przez co delikatnie spłyca zmarszczki.

Procedura zabiegowa składa się z dwóch etapów: zabieg gabinetowy i pielęgnacja domowa. Skuteczność terapii uzależniony jest od zaangażowania Pacjenta.

W gabinecie specjalista dokładnie wykonuje demakijaż. Na odtłuszczoną skórę nakłada specjalnie maskę.

Pielęgnacja domowa: Pacjent po określonym przez specjalistę czasie usuwa maskę za pomocą wody. Czas trzymania maski jest określony przez lekarza, dostosowany do fototypu skóry Pacjenta. Następnie osoba poddana zabiegowi powinna zastosować kremy do pielęgnacji skóry, w schemacie ustalonym przez lekarza.

Zabieg jest komfortowy i bezbolesny. Po kilku dniach skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Może pojawić się uczucie pieczenia oraz napięcia skóry poddanej zabiegowi. Kolejnym krokiem jest silne złuszczanie naskórka, które można zniwelować poprzez zastosowanie kremów regenerujących.

Efekt zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz jest ściśle związany z fototypem Pacjenta. Przy ciemniejszym fototypie zmiany powinny łagodzić się po 8-10 dniach. U osób z jasną karnacją proces wydłuża się między 8 – 21 dniem kuracji. W 99% intensywność zabarwienia plam ulega redukcji aż o 95%.

SKŁADNIKI AKTYWNE I ICH DZIAŁANIE:

– witaminy A i C – zabezpieczają przed stresem oksydacyjnym wywołanym przez ekspozycję na promieniowanie UV
– kwas kojowy, kwas fitowy, azelainowy – hamuje aktywność tyrozynazy
– kwas kojowy, azelainowy – przywraca równowagę przekształcania eumelaniny (ciemna) w feomelaninę (jasna)
– tlenek tytanu (II) – dodatkowa fotoprotekcja

Wskazania

– przebarwienia
– ostuda
– piegi
– plamy starcze, posłoneczne

Przeciwskazania

– ciąża i karmienie piersią
epilacja laserowa
– ekspozycja na słońce
– choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze
– peelingi chemiczne (około 1 tygodnia przerwy)
– retinoidy (około 6 miesięcy przerwy)

Zalety zabiegu

Wykonanie zabiegu ma wiele korzyści w porównaniu do innych metod dostępnych na przebarwienia:
– skuteczny w przypadku melasmy
– procedura jest bezinwazyjna i bezbolesna
– szybko pojawiający się efekt
– kuracja przy wszystkich fototypach skóry
– bezpieczna i skuteczna

Zalecenia pozabiegowe

Aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu zaleca się stosowanie preparatów nawilżających oraz natłuszczających. Pacjent powinien pamiętać o stosowaniu filtrów SPF 50+, oraz replikacji go w ciągu dnia. Nie należy stosować produktów do pielęgnacji z zawartością kwasów AHA (co najmniej 14 dni od wykonanego zabiegu). Nie powinno się zdrapywać złuszczającego naskórka.

Bardzo ważne jest zachowanie ciągłości kuracji. Przerwanie może skutkować powrotem przebarwień na skórze. Całkowity czas zabiegu to 3-6 miesięcy.

CZEKAMY NA WAS

Zapraszamy do Świata Piękna.