Treści strony internetowej klinikazielinska.pl przeznaczone są wyłącznie dla Pacjentów kliniki oraz osób predendujących do bycia Pacjentem.

TEL. 609 609 607       KLINIKA ZIELIŃSKA – KLINIKA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ – PILECKIEGO 12, OSTROŁĘKA

Fizjoterapia

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów Fizjoterapeutycznych. Poniżej znajdą Państwo cennik oraz opisy zabiegów.

Karolina Eliza Kurzac 
mgr fizjoterapii
Absolwentka Olsztyńskiej Szkoły Wyższej na kierunku fizjoterapia.
Terapeutka metody powięziowej FDM – 2018r.
Na co dzień prowadzi terapię pacjentów z problemami bólu przewlekłego, z chorobami zapalnymi, ortopedycznymi oraz sportowców.
Od 2022 roku specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej, gdzie zajmuje się terapia zaburzeń dna miednicy, fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie.

To bardzo skuteczna i oparta na dowodach naukowych metoda diagnozowania i leczenia urazów mięśniowo-szkieletowych. Jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia ostrego  i przewlekłego bólu. Ma zastosowanie we wszystkich rodzajach zespołów bólowych począwszy od bólów w obrębie kręgosłupa (ostre i przewlekłe), głowy, twarzy, stawów kończyn, zmian zwyrodnieniowych, stanach pourazowych oraz wszelkich dolegliowści bólowych w obrębie narządu ruchu.

Układ powięziowy to tkanka, którą można spotkać wszędzie, a która odpowiedzialna jest za regulowanie i prawidłowa pracę narządów, a także mająca wpływ na postawę ciała.

Terapia FDM może spowodować szybkie i całkowite wyleczenie takich urazów jak naciągnięcia mięśni, zespoły bólowe stawów barkowych z ograniczeniem ruchomości, zamrożony bark, bóle stawów łokciowych, łokieć tenisisty i golfisty, dolegliwości stawów rak, nadgarstków i palców, zespół cieśni nadgarstka, przeciążenia i mikrourazy, skręcenie kolana, kolano skoczka, kolano biegacza ITBS( zespół pasma biodrowo -piszczelowego), gęsia stopka, naciągnięcia mięśni kulszowo- goleniowych, dolegliwości stawu rzepkowo-udowego, urazy stawu skokowego( świeże skręcenia), stany po urazach ze złamaniami, stany bólowe po przebytych zabiegach i unieruchomieniach, bóle piszczeli, bóle łydek, ścięgien Achillesa, st. skokowego oraz całą gamę urazów sportowych, jak również bóle krzyża i wiele innych.

Przeciwskazania:
tętniak, otwarte rany, choroby centralnego układu nerwowego i podwyższona temperatura

Czas trwania: 45 minut

Koszt:  280zł za zabieg

Masaż powięziowy to rodzaj masażu, który obejmuje rozciąganie i masaż tkanek łącznych lub powięzi. Korzenie jego popularności sięgają końca lat 90. Podobnie jak w przypadku innych form masażu, istnieje wiele szkół jego przeprowadzania. Zwykle jednak rozpoczyna się od delikatnego ucieskania, który ma na celu ogrzanie i rozluźnienie mięśni. Podczas pracy terapeuta identyfikuje obszary napięcia, które wymagają jego uwagi i wraca do nich, rozciągając je i stymulując powięź. Specjalista czuje zmianę w tkance, a następnie podąża za uwolnieniem do następnej bariery. Robi to tak długo, aż poczuje zmianę napięcia.

Zabieg może być przeprowadzany w różnych pozycjach oraz z różną intensywnością. Co więcej, często robi się w innych rejonach ciała, niż wydaje się pacjentowi, że się powinno.

Celem masażu powięziowego jest bowiem zmniejszenie napięcia w całym organizmie, a wskazówkami do skupienia się na konkretnych rejonach nie jest sam ból, lecz napięcie mięśniowe – często nietożsame z miejscem wrażenia dolegliwości.

Masaż powięziowy – przeciwskazania

Nie ma zbyt wielu przeciwwskazań uniemożliwiających stosowanie masażu powięziowego. Niezależnie od tego, czy próbujesz się zrelaksować, czy chcesz złagodzić ból mięśni, masaż ten może okazać się dla Ciebie korzystny.
Nie jest on jednak dobry w przypadku:

  • Oparzeń, urazów lub bolesnych ran,
  • Złamań lub łamliwości kości,
  • Zakrzepicy żył głębokich,
  • Podczas przyjmowania leków rozrzedzających krew.

Czas trwania:  45 minut

Koszt: proponuje:   280zł za zabieg

Terapia blizn wprowadzana jest w rehabilitacji pozabiegowej w celu zmniejszenia jej widoczności, a także poprawy funkcjonalności. Podczas mobilizacji blizny głównym celem pracy fizjoterapeuty z danym zrostem czy szwem jest umożliwienie ich prawidłowego zagojenia oraz zrośnięcia.

Przede wszystkim dlatego, aby nie stały się one źródłem zmian w działaniu narządu ruchu. Nie mniej ważne jest, by również ich wygląd był w miarę estetyczny. W przeciwieństwie do starszych zbliznowaceń, czas odgrywa tu ważną rolę.

Im szybciej zacznie się terapię, tym mniejsze ryzyko powikłań po gojeniu blizn.

Czas terapii: 45 minut

Koszt zabiegu: 180 zł za zabieg

CZEKAMY NA CIEBIE

Zapraszamy do Świata Piękna.